הצבע באתר נקבע ע״פ מזג האויר
 הנוכחי בת״א, הטמפ׳ כעת:

23°

השם שנבחר לתערוכה של המוזיאון הנודד זומו בעכו הוא בראש ובראשונה מחווה להיסטוריה המקומית, וליצירה האיקונית של האמן המוערך גרשון קניספל במתחם אגד בעיר, אבל הוא גם מחווה גדולה לתרבות הפנאי הישראלית בעשורים הראשונים למדינה – ולשם כך נדרשת גם (כמו שהחברים בזומו הגדירו את זה בעצמם): "מנה גדושה של אירוניה והומור״.

 

עיצבנו גופן עברי, ארצישראלי ונוסטלגי, בהשראת התבליט של קניספל, והוא שימש אותנו גם בלוגו של התערוכה וגם ביישומים השונים של השפה הגרפית. גופן זיפזיף ניחן בקורות קשיחות וישרות ומיעוט עיקולים, אך ריבוי האלכסונים בגגות ובאנכי האותיות מייצר בו תחושה של משחקיות ודינאמיות.

 

השפה הגרפית נוצרה בהשראת הגרפיקות של עולם התיירות (ובעיקר תיירות הפנים) הישראלית של העבר; מלוגואים טיפוגרפיים ומודעות של מלונות בעיתונות, ועד אוסף של מפיות מעוצבות ממגוון של בתי הארחה ואורחנים מרחבי הארץ. הלוגו הדו-לשוני גם הוא מרפרר באופן ברור גרסה עכשווית לנוסטלגיה ישראלית, גם בזכות הסגנון האיורי של הדקלים שבו, וגם בזכות המערך הטיפוגרפי האליפטי והעשיר.

מיתוג

תנועה

פרסום

תרבות

M

לקוח

זומו

שירות

דברי דפוס, עיצוב פונט, עיצוב תערוכות, שילוט, סושיאל

שנה

2023

גופן זיפזיף ניחן בקורות קשיחות וישרות ומיעוט עיקולים, אך ריבוי האלכסונים בגגות ובאנכי האותיות מייצר בו תחושה של משחקיות ודינאמיות.

השפה הגרפית נוצרה בהשראת הגרפיקות של עולם התיירות (ובעיקר תיירות הפנים) הישראלית של העבר. עיצבנו גופן עברי, ארצישראלי ונוסטלגי, בהשראת התבליט של קניספל, והוא שימש אותנו גם בלוגו של התערוכה וגם ביישומים השונים של השפה הגרפית.