הצבע באתר נקבע ע״פ מזג האויר
 הנוכחי בת״א, הטמפ׳ כעת:

19°

״יואל גבע״ הוא אחד משני השחקנים המובילים בתחום הוראת המתמטיקה בישראל, ושם מוכר כמעט בכל בית. רבים מאיתנו בילו חלק כלשהו מגיל ההתבגרות שלנו עם הספרים שלו בילקוט. חלפו כבר יותר מעשר שנים מאז הפעם האחרונה שהכריכות של יואל גבע זכו לאיזושהי מתיחת פנים, לכן שמחנו על ההזדמנות הנדירה לחולל שינוי בתחום.

 

האתגר המרכזי היה ליצור מערכת שמתקשרת באופן ברור וקל נושא מופשט כמו מתמטיקה מבלי להגיע לפתרונות איוריים של סימנים מתמתטיים מוכרים, כשהדגש הוא על ״מתקשרת באופן ברור״ – לא מדובר בעיצוב אליטסטי לגלריה לאמנות, אלא בספרי לימוד של תיכוניסטים מכל רחבי הארץ.

אתגר נוסף היה יצירת מערכת של גרפיקות שהן גם זכירות מחד, אבל בלי עיצוב דומיננטי מידי מאידך – התלמידים והמורים יפגשו את הכריכה הזו שוב ושוב במהלך הסמסטר, וגם ״עיצוב יתר״ עלול להעיק. הפיתרון היה לחזור לבסיס, כלומר – דווקא הצורות הבסיסיות ביותר הן אלה שיוכלו לשרוד לאורך זמן. יצרנו טייק עכשווי על עיצוב גרפי מודרניסטי של אמצע המאה ה-20 בדמות מערכת של צורות צבעוניות (אם תרצו – סדרה מתמטית) שמסמנת את שנת הלימוד של התלמיד, ואת מספר היחידות לבגרות שהוא לומד – ישיר, תקשורתי, וזכיר.

עיצוב

השכלה

M

לקוח

יואל גבע

שירות

עיצוב כריכות

שנה

2022

האתגר המרכזי היה ליצור מערכת שמתקשרת באופן ברור וקל נושא מופשט כמו מתמטיקה מבלי להגיע לפתרונות איוריים של סימנים מתמתטיים מוכרים

הפיתרון היה לחזור לבסיס, כלומר – דווקא הצורות הבסיסיות ביותר הן אלה שיוכלו לשרוד לאורך זמן.