הצבע באתר נקבע ע״פ מזג האויר
 הנוכחי בת״א, הטמפ׳ כעת:

27°

מוזיאון העיר תל אביב הוא לא מוזיאון היסטורי, וגם לא מוזיאון לאמנות, הוא מוזיאון שמבטא את הפסיפס האנושי והתרבותי שהופך את תל אביב למה שהיא באמצעות הסיפורים והזכרונות של אנשיה – בין אם מדובר בסיפור אהבה פרטי שנולד על ספסל בשכונת התקווה, ובין אם מדובר בהשראה שאמנית תל אביבית קיבלה ליצירה שלה בחוף גורדון.

 

הלוגו שיצרנו הוא לוגוטייפ שעוצב בהשראת הגופן של אחת הסקיצות הישנות של סמל העיר המקורי. לקחנו את אותן האותיות המופיעות בסקיצה, והשלמנו אותן לאלפבית עברי שלם. בהמשך יצרנו להן גרסה נוספת, קצת יותר נועזת – שמכילה גם כמה זוויות מפתיעות שיאתגרו את המסורת המודרניסטית – וכך נוצר הפונט ״תל אביב״. ניאו מודרניסטי ובעל נוכחות, יציב, בטוח בעצמו, ישיר, אבל גם רך ויודע לקבל את כל הצבעים – או במילים אחרות – פונט תל אביבי.

 

השפה הגרפית מבוססת על נוכחות גדולה של הפונט תל אביב ועל שילובי צבעים נועזים. עצם היותו של הפונט כלי קיבול לתכנים משתנים, יחד עם שימוש משתנה בצימודי צבעים מבטאים נאמנה את זהותו של המוזיאון, ובמידה רבה גם את זהותה של העיר כולה. את הטיפוגרפיה החזקה מאזן הפער ההיררכי בין הכותרות לטקסטים המשניים, והשימוש המושכל בקוים דקים. השפה הצילומית בחומרים הפנימיים של המוזיאון גם היא מונוכרומטית ונובעת מצימודי הצבעים של המותג.

מיתוג

תרבות

L

לקוח

עיריית תל אביב

שירות

מיתוג

שנה

2023

הלוגו שיצרנו הוא logotype שעוצב בהשראת
הגופן של אחת הסקיצות הישנות של סמל העיר המקורי

לקחנו את אותן האותיות המופיעות בסקיצה,

והשלמנו אותן לאלפבית עברי שלם. בהמשך יצרנו להן גרסה נוספת,

קצת יותר נועזת – שמכילה גם כמה זוויות מפתיעות שיאתגרו

את המסורת המודרניסטית – וכך נוצר הפונט ״תל אביב״

השפה הגרפית מבוססת על נוכחות גדולה של

הפונט “תל אביב”

ועל שילובי צבעים נועזים

את הטיפוגרפיה החזקה מאזן הפער ההיררכי בין הכותרות

לטקסטים המשניים, והשימוש המושכל בקוים דקים